Britská kosmetika Antonia Burrell v ČR

Britská kosmetika Antonia Burrell v ČR

Britská kosmetika Antonia Burrell v ČR

Zúčastnila jsem se ranní snídaně přímo s autorkou a majitelkou této značky a dostala k vyzkoušení pár produktů. Profesionální kosmetiku z přírodních ingrediencí na českém trhu skutečně vítám, protože je to doslova díra na trhu. V některých salonech je biokosmetika Anne Marie Borlind, občas se objeví salon Dr. Hauschka. Certifikaci NaTrue má také italská OWAY, ten jsem zatím viděla jen v pražském salonu na Francouzské a nesmím zapomenout na značku hollywoodských hvězd s certifikátem USDA Organics, Éminence a na vynikající 100% bio bezvodou péči s certifikátem Soil Association, Inlight.  Profesionální řadu v bio kvalitě má i česká značka Syncare a přírodní složení má i spec. řada od Forlife a Madaga, kvalitu však neznám, neměla jsem žádný z produktů v ruce. A tím je profesionální kosmetice přírodního původu v českých zemích učiněno zadost. Nobilis Tilia a další značky považuji za neméně kvalitní, ale  vyžadující jiný způsob práce se složkami a zcela jiné znalosti, proto je do toho výčtu nezařazuji. Ještě se mi v této souvislosti vybavuje netestovaná Dermalogica, která je bez parfemací a všeobecně extrémně hypoalergenní, jinak ovšem zcela konvenční.

Zářící Antonia                                                    

Ze samotné majitelky značky jsem skutečně nadšená, nejen proto, že její pleť do dálky fakt září. Dovolila jsem si i jednu momentku, kvalita špatná, ale to charisma tam je:). Je to velká odbornice, která po dvaceti letech zkušeností se zákazníky přímo v salonu ví, jak s laikem mluvit, a bohudík neříká žádné lži, nesmysly ani nabubřelé fráze. Jsem velmi vděčná, že mi objasnila tajemství fialových skleněných lahviček, které značka Antonia Burrell pro své přípravky používá – z nezávislých výzkumů vyplývá, že čerstvost oproti hnědému a bílému sklu, je u použitých ingrediencí téměř stoprocentní. Najít v lahvičce po několika měsících červené nescvrknuté rajče je dle mého skutečně zázrak.

Vedle toho, že Antonia dobře mluví, skvěle prezentuje, zodpoví vám jakoukoliv otázku ohledně pleti, ingrediencí, čehokoliv…, není vůbec arogantní a snaží se o transparentnost své značky. Mě vlastně překvapila i tím, jak je dosud ze svého „miminka“ nadšená. Začínala jako spousta jiných v kuchyni a teď je v situaci, kdy musí nečekaně řešit rozšiřování manufaktury, protože jedna šarže úžasného krému Cream Supreme, která se dříve prodávala měsíce, je pryč během několika dnů. A všem těm spokojeným zákazníkům a nadšeným americkým redaktorům nejuznávanějších místních plátků se nedivím! Ve složení podle vůně není nic rušivého (složení samotné jsem neviděla), konzistence absolutně lehká a kůže je broskvově šťavnatá tak, jak jsem bývala zvyklá jen u konvenční kosmetiky. Mám k dispozici i Cleansing Oil a jakési tonikum Skin Conditioner, ale v této oblasti už své favority mám, i když ten čisticí olej voní báječně.

Sama osobně bych brala na vyzkoušení ještě tenhle vyhlazující pudr, který je podle mě na českém trhu zcela unikátní a v sekci přírodní kosmetiky je to něco, co zdejší oblast významně postrádá. Poslední peeling bez brusných částeček v mé koupelně byl od Alciny, a i když tato značka je profesionální a vlastně i skvělá, je bohužel  konvenční. V tuto chvíli se obrušuji arganovou moučkou, ale i to je na mě moc hrubé, já prostě broušení nerada, i když moje pleť to místy velmi potřebuje.

Co znamená, že je kosmetika 100% přírodní

Značka Antonia Burrell London má své přípravky označené jako 100% přírodní, etické a udržitelné. Díky bohu nepoužívá žádné ikonky, které fingují certifikaci. Pokud někdo toto tvrdí, chápu to tak, že všechny složky jsou přírodního původu (nemluvím o bio pěstitelství, tedy o původu organickém); že suroviny, které je třeba dovézt „z orientu“, jsou získávané férovým způsobem a za férovou mzdu, a že značka postupuje udržitelně při výrobě apod. Trochu mě mrzí, že si tato tvrzení nemohu potvrdit nějakým nezávislým certifikátem.

Když se totiž mažete doma bio kokosovým olejem a do vlasů si dáváte bio panenský olivový, pravděpodobně neočekáváte, že navždycky odstraníte vrásky nebo zaženete akné. U profesionální kosmetiky, kterou vám doporučí v salonu, se ovšem zcela logicky toto vyžaduje – nikdo nejde do salonu na relaxační masáž, všichni chtějí odejít mladší a bez problémů, stejně jako od kadeřníka nechcete odejít za 2k s načechraným nenápadným účesem v barvě vám přirozené včetně šedin. Pokud jo, asi máte zbytečně moc peněz:).

Značka Antonia Burrell London se navíc profiluje jako raw,  na zachování vitamínů pro pleť během (ne)vaření krémů něco jistě bude. Několik málo produktů můžete v nejrůznějších kombinacích používat pro všechny typy pleti. Zní to divně člověku, který má v hlavě dogmata o smíšeném typu pleti, ALE pokud si vás do ruky vezme profesionálka, nepůjde jen o to, jaká je vaše pleť geneticky, ale o spoustu dalších faktorů, které ji ovlivňují, je to tak? Primárně jsou produkty stvořeny na pleť problematickou, která v odvětví skutečně přírodní kosmetiky bohužel nemá moc zastání. V rámci správných kombinací si však Antoniu Burrell London užije kdokoliv.

A co se udržitelnosti týká? Jsem nadšená, že produktů je jen pár, jejich variabilnost je velmi intuitivní, můžete si je různě smíchávat, spojovat, aby každý typ pleti ve své aktuální podobě došel komfortu v jakoukoliv denní i roční dobu. Když dokáže značka svou profesionální kosmetickou péči založit na původních SEDMI produktech, beru to jako důkaz, že skutečně smýšlí udržitelně, nechce lidi nutit nakupovat novinky jen tak, nenutí je mít doma na ráno a na večer speciální péči včetně čisticích prostředků a bedlivě sledovat roční období – je prostě transparentní a férová i směrem k zákazníkovi.

Za mě je kosmetika Antonia Burrell London přesně to, co hledám třeba pro svou maminku – sem tam problematická pleť, vrásky od smíchu a pleťová zralost, která potřebuje dražší a ingrediencemi napěchovanou péči, ale nechce už dál přebývat ve vodách syntetické kosmetiky s efektem závislosti, ve které strávila padesát dlouhých let.

Text: AMV, foto: Antonia Burrell, AMV

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé