Detox koupelny: Co se starým šamponem?

Detox koupelny: Co se starým šamponem?

Pokud se pustíte do vyklízení kosmetické skříňky, určitě tam najdete nějaký starší šampon, který už vám neslouží, nebo pár lahviček z hotelu, které jste prostě museli mít, protože je to v ceně. Dřív než je při úklidu jen tak vyhodíte, zkuste je využít v domácnosti, možností je totiž spousta.

1. odstraňovač skvrn (prádlo, koberec)
2. prací přípravek na ruční praní (i jemného prádla)
3. mytí bot před krémováním
. 4. praní kartáčů na vlasy a štětců na make-up
5. odmaštění brýlí (předchází zamlžování)
6. mytí vany a umyvadla
7. přípravek na mytí podlahy (linoleum, dlažba)
8. odmašťovač v kuchyni (kohoutky, dřezy aj.)
9. mytí auta zevnitř i zvenčí (potahy také potřebují občas vyčistit)
10. směs se sodou na leštění pochromovaných částí (nechte chvilku působit)
11. namočením v kombinaci vlažná voda s dětským šamponem můžete zkusit vrátit tvar svému sraženému svetru; následně je třeba namočit ještě v teplé vodě a nechat vyschnout na ručníku.

Když si člověk tohle přečte, hned se na svůj šampon k vyhození začne dívat úplně jinýma očima. Ušetříte za čisticí přípravky a nebudete litovat své investice do nevhodného přípravku. Až pak více nebude konvenčního šamponu, zkuste jej vyměnit za přírodní. Mytí pomocí přírodní kosmetiky i s konkrétními tipy se v projektu budeme věnovat v květnu a vlasům samotným extra pak po celý červen 2019!

Zdroj: home.howstuffworks.com, thesprouce.com, Readerś Digest, kafe.cz
Photo by Jonny Caspari on Unsplash

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé