11. a 12. 11. Green Beauty Market poprvé

11. a 12. 11. Green Beauty Market poprvé

Oslovili jsme desítky značek skutečně přírodní kosmetiky s tím, že jsme se rozhodli uspořádat akci, která odborníkům i veřejnosti nabídne jednou za rok na jednom místě to nejlepší z přírodní kosmetiky. V Prague Gallery Laufen tak uvidíte v půlce listopadu v prostředí luxusních koupelen téměř vše, co nabízí český a slovenský trh v rámci biokosmetiky, certifikované přírodní kosmetiky, přírodní kosmetiky a jinak udržitelné kosmetiky (veganské, eko aj.).

Páteční den bude volnější, plný networkingu a nových kontaktů pro všechny, kteří se ve světě zdravé péče o krásu chtějí zorientovat. Navečer pak předáme v rámci after party ceny vítězkám soutěže LOHAS blogger 2016, kterou můžete aktuálně sledovat na stránkách LOHASblogger.cz.

12. 11. je Green Beauty Market zcela zdarma otevřen pro veřejnost. Vykopáváme v 10:00 a pro 10 dětí je ZDARMA k dispozici ekologický/ tvořivý workshop s InBází (10:00 – 12:00 – v tuto chvíli je kapacita naplněna). Na sobotní den je třeba se pouze zaregistrovat ZDE, abychom měli přehled o poštu přišedších návštěvníků. Níc víc! Pak už si můžete 8 hodin užívat více než 40 značek skutečně přírodní kosmetiky a navštívit přednášky o niche parfémech, ekologické intimní hygieně, certifikátech přírodní kosmetiky, nejhorších toxinech v kosmetice; další přednášky se budou věnovat Bachově květové terapii v péči o pleť či aromaterapii v péči o krásu, s Míšou Dombrovskou si zacvičíte jógu pro krásu. Nebude chybět přednáška o přírodní intimní péči, ekologickém praní a uklízení a Helena Tomanová Vám prozradí tipy na líčení s přírodní dekorativkou. Podrobný program najdete ZDE. A na jaké kosmetické značky se můžete těšit?

Pionýři a tradice

Nebudou chybět nejnzámější bardi certifikované řpírodní kosmetiky, jako jsou značky Weleda, Dr. Hauschka, Logona, Urtekram, Lavera či Sante.
Můžete porovnat jejich vůně, okusit ošetření Dr. Hauschka, nakoupit vše, co potřebujete nebo se nechat od některých z nich nalíčit. Každý je zná, ale všechny vedle sebe  s kompletním sortimentem najdete jen ztěží:).

Vůně

Podařilo se nám pozvat hned několik značek přírodních parfémů. Nebude chybět francouzká značka Acorelle, okusíte kouzlo tradiční Farfally, fajnšmekry si jistě získají tělové parfémy v bio kvalitě Ha-tha, toaletní vody v bio kvalitě s bachovými květy Les Fleurs de Bach, francouzské veganské parfémy Aimeé de Mars nebo další z tradičních značek německý Florascent.

Od hlavy až po paty

Takový servis vám vedle výše zmíněných pionýrů přírodní certifikované kosmetiky nabídne také americká značky Faith in Nature, nová, velmi kvalitní a cenově dostupná německá značka Neobio, britsko-česká novinka plná arganového oleje Alassala Beauty, značky Florihana, Eubiona, Argandia nebo EcoCosmetics.

Nebudou chybět kosmetičtí profesionálové

Usilovali jsme sice o to, mít na místě všechny značky, které v ČR nabízí profesionální kosmetickou péči, ale povedlo se nám přesvědčit jen několik z nich. Na tomto místě zmíníme všechny, kteří na území České a Slovenské republiky působí a pak vám povíme, které budete moci očichat a otestovat na vlastní kůži. Profesionální kosmetickou péči v ČR nabízí značky certifikované přírodní kosmetiky Idea Toscana, Dr. Hauschka, Éminece, Phyt´s, O-way rolland, InLight, SynCare BIO, Anne-Marie Borlind, Douces Angevines; v salonech najdete také 100% přírodní britskou značku Antonia Burrell; hypoalergenní a netestovanou na zvířatech je pak velmi dobrá americká kosmetika Dermalogica – není však certifikována ani stoprocentně přírodní.
Na místě vám budou k dispozici značky O-way rolland s certifikátem NaTrue, Dr. Hauschka s certifikátem NaTrue, dále pak italské značky Idea Toscana a InLight a francouzská certifikovaná značka PHYT´s. Zajímavá je také německá novinka aquabio, která se představí vůbec poprvé.

Nebudou chybět vlasoví profesionálové

Na místě budete moci nakoupit a vyzkoušet rostlinné přírodní barvy Khadí, se kterými pracuje stále více profesionálů, mají certifikát BDIH a v portfoliu také certifikovanou péči o vlasy a tělo. Novinkou na českém trhu je holandská značka Natulique, která nabízí certifikovanou přírodní vlasovou péči a pro potřeby profesionálů klasické oxidační barvy bez amoniaku. Zavedená mezi kadeřníky již několik let je italská ekologická značka rolland O-way, která nabízí vlasovou péči s organickými složkami a klasické oxidační barvy bez amoniaku. K vlasové péči přidáváme ještě značku Alassala Beauty, která má své certifikované přípravky založené na arganovém oleji, který je zlatem pro vlasy i pleť.

Do barev

Výběr dekorativní kosmetiky bude neskutečně pestrý. Na místě bude k dispozici značka Zao make-up, Couleur Caramel, Veg-up, Avril Organic nebo Zuii – vyzkoušíte vše, od minerálního make-upu, po květový make-up. Nebudou chybět ani dekorativní produkty značek Dr.Hauschka, Logona nebo Santé.

Něco extra

Jste-li milovníky opálení, přijede za vámi značka Eco by Sonya, nalakovat nehty si můžete laky bez nejhorších toxinů od Santé, Logony, Avril nebo Priti NYC, ovšem představíme také novinku Little Ondine – laky, které jsou zcela netoxické, mají spoustu barev a v ČR jsou teprve pár měsíců.

Něco českého a slovenského

Je nám velkou ctí, že se nám podařilo oslovit všechny důležité zástupce slovenské přírodní kosmetiky, jako je Dulcia natural, Ponio, Mylo či Soaphoria a stále doufáme, že naše pozvání přijmou ještě některé české značky a některé z dam, které si ze svého hobby udělaly živnost a nyní prodávají vlastní home-made kosmetiku.

Čistý domov

K péči o zdraví  patří i netoxická péče o domácnost, na Green Beauty Marketu budete moci otestovat českou drogerii Yellow and Blue, americkou Seventh Generation nebo německý Sonett. Nebude chybět ani speciální zóna věnující se intimní hygieně ve všech svých podobách včetně veganských kondomů Glyde nebo antibakteriálních vložek Gift Pads a kalíšků.
Stále ještě jsme nevyjmennovali všechny vystavující a prodávající a článek už je tak strašně dlouhý, že se možná začínáte nudit.
Jste-li odborníci, přijďte za námi 11. 11, a jste-li milovníky přírodní kosmetiky, přijďte 12. 11. do Prague Gallery Laufen, I. P. Pavlova 5, vchod z ulice Legerova – doporučujeme, abyste vyrazili MHD, na místě nění moc možností, kde zaparkovat – takto je to ekologičtější, i když pro někoho možná komplikovanější.

grafický design akce a návrh loga: David Jendřejčík, použity byly fotky z archivu značky LAUFEN, autorkou ilustrace dámy je Gabriela Kovaříková

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé