Green Beauty Market 2022 je tu – letos v Ostravě a Praze

Green Beauty Market 2022 je tu – letos v Ostravě a Praze

8. 10. 2022 se na vás budeme těšit v ostravském showroomu koupelen Elements 9:00 – 19:00 a 15. a 16. 10. se potkáme v Laufen Space Prague v Praze, vchod z I. P. Pavlova 5.
Na pražském GBM budou služby zdarma v sobotu 15. 10. vyhrazeny pro děvčata (kluky) 7-13 let v doprovodu. Děti se můžou nechat nalíčit, nalakovat nehty nebo si nechat „vytetovat“ něco drobného kvalitní hennou.

Jak vybírám značky na GBM?

Nejprve platilo jednoduché pravidlo: bez SLS, SLES, bez parabenů a dalších umělých konzervantů, barviv a parfemace; bez ropy a jejích derivátů.
Pokud měl produkt certifikát kontrolované přírodní nebo bio kosmetiky, mohl být vystavován automaticky! Ale nechodím s klapkami na očích a trh s přírodní kosmetikou se vyvíjí raketovým tempem.
Nejprve jsem se zamyslela nad mycími složkami – některé jsou totiž dráždivé, s alergenním potenciálem, i když nejde o výše jmenované a dokonce je povolují certifikace – sama preferuji cukerné tenzidy, ale na GBM najdete produkty i s jinými pěnidly, proto volte dle svých preferencí při mytí, případně u dětí berte ty nejšetrnější a opatrně u alergiků všech věků, těhotných a kojících.
Časem byly oddémonizovány také parabeny a naopak postaveny na pranýř produkty s phenoxaethanolem a methylisothiasolinonem; parabeny však na GBM stále nemají své místo stejně jako ropné deriváty, i když nepopírám vhodnost jejich využití třeba v léčivech. Methylisothiasolinone už došel restrikcí v EU legislativě a phenoxyethanol obsahuje spousta produktů, které miluju. Prodejcům vždy říkám, ať na takové složky upozorní, není na tom nic špatného -nicméně i takové produkty najdete na GBM. Důležitá je naprostá transparentnost prodejců a výrobců, ne šíření strachu.
Mastek – „výbušná“ složka v dekorativce – je komedogenní a může být kontaminován azbestem, pochybuji ovšem, že kvalitní přírodní značka by si potenciální kontaminaci nezkontrolovala. Pokud je to pro vás téma, vyhněte se mu, ale i takové produkty na GBM koupíte a mastek je v nich pro jejich funkčnost a vysokou schopnost prezentace.
Všechny laky na nehty prodávané na GBM jsou prozatím kompromis, existují bio laky, ale pořád jde o lak, zábavu a zdobení, proto vystavují i značky s laky Xfree, abyste měli k dispozici šetrnější varianty.
Vůně – ty byly dlouho důvodem menšího zájmu o přírodní kosmetiku, protože vůně prodává a v oblasti přírody není takový výběr a jsou omezené zdroje. Když dnes slyším reklamu na Lenor s přírodním složením a vůní jen z esenciálních olejů, přemýšlím, kterou zemi tento nadnárodní gigant zpustošil pěstováním tolika surovin pro získání EO.
Na GBM v Praze najdete 3 značky niche parfémů a některé produkty, které nemají složku parfum přírodní, zaměřte se na to a vybírejte vědomě, pokud je toto vaše téma – jste alergici, snažíte se otěhotnět, případně reagujete přehnaně na nějaké agresivnější složky. 98 % produktů má vůně z přírody, ale ta 2 %, jsou tu pro ty, kteří si chtějí vůni užít a zároveň jsou nekompromisní k dalšímu složení produktu.
A nakonec mé oblíbené téma „Co je vlastně přírodní složka?“ Někteří považují za přírodní jen to, co je z přírody a nezpracované, někteří to, co je z přírody zpracované a někteří dokonce to, co je je vyrobeno v laboratoři a je to přírodně identické. Váš názor je důležitý, proto si jej ujasněte a podle toho nakupujte.
GBM není o greenwashingu a strašení jedy v kosmetice, ale snažíme se ukázat ta udržitelnější, přirozenější a intuitivnější řešení pro péči o vás i vaší rodinu. Zbytek je k diskuzi. Nakupujte vědomě a s rozmyslem.
Přednášky a diskuze tentokrát pro všechny online na IG, FB, Clubhouse… v termínu cca od 5. 10. do 16. 10. – sledujte sociální sítě.

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé