Jak naložit se zbytky kosmetiky před tím, než je vyhodíte?

Jak naložit se zbytky kosmetiky před tím, než je vyhodíte?

Jak naložit se zbytky kosmetiky před tím, než je vyhodíte?

Udělala jsem si dlouhou internetovou rešerši, co udělat s nevypotřebovanou kosmetikou, než ji vyhodíme, pokud už ji nelze darovat nebo prodat. Mimoto jsem nad tématem přemýšlela i vlastní hlavou, to koukáte?

Nicméně, objevila jsem fakt některé super tipy, o které se chci podělit, a něco málo jsem i úplně originálně vymyslela. Nepůjdeme po jednotlivých tipech, ale po jednotlivých kosmetických oblastech. Ještě bych závěrem úvodu chtěla dodat, že všechny tipy platí spíš pro konvenční kosmetiku, s přírodní můžete nakládat svobodněji, i když třeba co se zbytkem minerálního opalováku, který už je prošlý? Nevím to do dneška – nábytek s ním nevyleštíte, jak udávají některé tipy na netu ohledně chemických opalováků, a do dřezu bych ho asi nelila, zkusila jsem pár kapek a ekologický mi to nepřipadá, navíc ten minerální pigment drží jak přibitej na dřezu i na umyvadle.

Pokud se i vy chcete zbavit konvenční kosmetiky a vyměnit ji za přírodní, začněte tím, že ji ideálně jakýmkoliv způsobem vypotřebujete. Pokud se chcete vyhnout nejcitlivějším oblastem, pak eliminujte použití na obličej, vlasovou pokožku a na intimní partie a VŮBEC nikdy ji neposílejte směrem k dětem. Jdeme na to!

MAKE-UP

Zbylý make-up dávejte svým dětem na hraní POUZE, je- li přírodní, připravuji článek, které značky mějí pěkná kytičková roztomilá balení, která budou vaše děvčátka líbezná milovat a rády vlastnit.

1. Tmavší odstín make-upu, který vám nesedne, můžete po důkladném promazání kůže a smíchání s kapkou krému použít jako bronzer na nohy.

2. Staré stíny můžete rozemlít na prášek a přidat do svého průhledného laku na nehty a stvořit tak nový odstín. Nezkoušela jsem.

3. Pomocí stínů lze také obarvit různé DIY blbinky, jako třeba sliz pro děti, na obarvení se samozřejmě hodí i třeba rtěnky a lesky. V tomto případě jsem trochu odhlédla od toho, že by šlo složením o nepřírodní věci, protože to, co najdete ve slizech koupených, taky není žádná hitparáda.

4. Smícháte-li stíny s průhledným nebo jinak netoxickým lepidlem, můžete přelitím do té správné aplikační lahvičky vytvořit holčičkami milované glitter glue.

5. Vyrobte maličkým fejkový make-up kit. Stačí prázné obaly od stínů vylité adekvátní barvou laku na nehty (tady bych se asi přimlouvala za netoxický lak) anebo kousek modelíny do starého obalu od rtěnky a máme to.

6. Pokud své make-up poklady pokládáte do rukou dětí, mělo by se jednat o přírodní produkty, ideálně neexpirované. Přiznám se, že moje holky milujou řasenky, tak dostávají každé tří měsíce na mazání novou, aktuálně dojíždějí mou hnědou So Bio.

7. Kompaktní balení od make-upu můžete nechat pro účely výroby tuhého parfému, balzámu či lesku, je to snadný úkol, stačí kvalitní olej, včelí vosk a trochu micy (barvička) a zázrak je na světě! V případě, že to má spíš vonět, opatrně a podle rad aromaerapeutů si pohrajte s kapkami esenciálních olejů.

8. Tužky na oči a konturky malují na dřevo, můžete je tedy použít místo drahých Stabilo Woody pastelek a s dětmi něco krásného vytvořit. Dřevo či plast můžete zdobit i pomocí starých laků na nehty, ale to je spíš „zábava“ pro dospělé, pokud to, byť jen trochu, smrdí.

9. Starou rtěnku lze vyprázdnit a obal použít jako schovku na sponky perka, taky je stále lovíte na dně šuplat?

10. Co s řasenkou? Štětečky důkladně omýt vodou a mýdlem a používat je k prokrvování rtů!, k upravování obočí či řas nebo k nanášení přírodní maskary z kelímků jako z dob našich babiček – aktuálně sleduji Pjur Beauty, slovenskou značku, která něco v této firmě připravuje pro náš trh.
Objevila jsem ale mimo jiné  ještě jakousi nadaci v Americe, která v rámci výzvy Wands to Wildlife sbírá umyté a vydezinfikované kartáčky od řasenek na vyčesávání jemné srsti a peří zachráněných mláďat od nejrůznějších parazitů a larev, tak mě napadlo zkusit se zeptat na nějaké záchranné stanici nebo v zoo, jestli by se jim to k tomuto účelu taky nehodilo. Ještě se tomu kouknu na zoubek a vy se zatím inspirujte na www.appalachianwild.org.

MAKE-UP PŘÍSLUŠENSTVÍ

Okolo make-upu se točí i spousta propriet, které je třeba využít, pokud na to chcete jít jinak a zbavit se starých návyků. Příslušenství, které vám vyhovuje, ale v úplně první řadě nevyhazujte!, není důvod, toxiny už by se z něj neměly po určité době uvolňovat, pokud jde třeba o houbičky. Jestli ale vážně chcete něco vyměnit či zahodit, zkuste předtím ještě využít jinak.

11. Štěteček z tekutých linek lze použít na zdobení nehtů.

12. Staré aplikátory ze stínů a důkladně vymyté a vydezinfikované štětce se budou hodit dětem, ať už na make-up či tvoření; houbička na make-up je přímo stvořená pro umění s temperami na obrovskou bílou čtvrtku.

13. Pokud máte, stejně jako já, doma pěkných pár kompaktních zrcátek, můžete je v dětském pokojíčku nalepit do tvaru na zeď, přisunout stolek a stvořit originální toaletní koutek. Anebo si něco takového vytvořte v koupelně pro sebe!

SPREJE A PARFÉMY

14. Parfém/ intim sprej (super název tohleto, úplný devadesátky) můžete klasicky umístit na toaletu, případně na toaletu v práci. Milujete-li lahvičku svého oblíbeného konvenčního parfému, zachovejte ji a vytvořte domácí difuzér s tyčinkami. Netoxické náplně a tyčinky nabízí například francouzská značka Durance, kterou najdete v Country Life.
Tělové mléko, jak radí některé servery, z něj vážně nevytvářejte, bůh ví, co je ve složení vašeho parfému!

15. Antiperspiranty lze dopoužívat do sportovních bot anebo přímo na plosky nohou, pokud vás pocení obtěžuje a nechcete více vystavovat své podpaží konvenčním složkám.

PLEŤOVÉ  A TĚLOVÉ PRODUKTY

16. Masku na obličej, která se obvykle nesmývá, ale nechává se vpít jako krém, můžete použít na péči o nohy a ruce. Pěkně na noc, do bavlněných ponožek či rukavic, anebo nechat působit pár minut a následně smýt. Stejným způsobem lze dodělat i jakékoliv konvenční krémy a séra, ať byla jakkoliv drahá, vaše ruce vám poděkují a vy nebudete tolik litovat své investice. Navíc je tu ještě jeden benefit, pochopíte-li dík drahým sérům a krémům a jejich výsledkům, že ke svým rukám a nohám byste se měli chovat stejně mateřsky, jako ke svému obličeji, posunete se dál i v péči o sebe.

17. Tělové a pleťové peelingy zkuste využít jako tekutý písek na čištění vany, umyvadla od make-upu (minerální make-up jde někdy vážně blbě dolu) nebo dřezu. Pozor na drsné brusné částečky, jako je např. sůl, já si touto cestou vanu pěkně poškrábala, a to jsem se jen koupala v himalájské soli! Hrubší smývatelná maska na obličej může být také využita k těmto účelům, neměla by to být ale ta zasychací.

18. Máte-li doma prošlé černé mýdlo tzv. Savon Noir, lze s ním čistit cokoliv, ale vůbec parádně funguje na kovový dřez a dokonce dobře čistí i stříbro. Kostky mýdla můžete necha vonět v šuplatech se spodním prádlem nebo je nastrouhat a poměrně snadno vyvořit dle návodu na netu tekuté mýdlo na ruce – dávala jsem takové dokonce dětem do školky. Jakékoliv tekuté mýdlo je opět jednou z ingrediencí doma vyráběného slizu, stejně jako např. i pěna na holení.

VLASOVÉ PRODUKTY

19. Šampon v kombinaci s kukuřičným škrobem prý může stvoři sliz, no zkoušela jsem to a vůbec se to nespojilo, já ale měla šampon přírodní. Když jsem přikápla mužovu Niveu, bylo to hned pěknější, ale na uchopení se to nehodilo. Kombinace jsou různé  i třeba s jedlou sodou (to je spíš ve stylu kinetického písku) a roztokem na čočky nebo zubní pastou, prostě pokud po takovémto druhu zábavy vaše děti pasou, tak jim to jednorázově dopřejte, budou mít z vašeho úklidu koupelny větší radost. Další využití šamponu najdete v mém nedávném ČLÁNKU.

20. Kondicionér kromě toho, že se hodí jako aviváž třeba na ruční praní, také můžete použít jako přípravek na holení nohou.

21. Lak na vlasy je známý fixátor při malování křídou nebo oleji, tak si užijte tvoření a zafixujte to starým dobrým Lybarem.

 

Zdroje: foreo.com, ca.style.yahoo.com, makeup.com, dailyvanity.sg, recyclenation.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé