Na cestách v koupelně před zrcadlem

Na cestách v koupelně před zrcadlem

Kosmetické značky někdy dokáží výborně zachytit esenci země, ze které pocházejí. Těm přírodním tato disciplína jde ještě o mnoho lépe.  Pracují totiž se skutečnými ingrediencemi, často jsou vyráběny lokálně v malých šaržích a většinou také ručně. Stojí za nimi lidé, příroda, ze které pocházejí i emoce vlastní daným lidem/národům. S přírodním kouskem ve své rutině tedy můžete do toaletní skříňky vnést třeba kousek Estonska, Rakouska nebo třeba Japonska.

Více než 80 značek skutečné přírodní kosmetiky pak můžete osobně otestovat a nakoupit, pro sebe či jako dárek, na Green Beauty Marketu 2023, který se koná 10. a 11. 11. v Laufen Space Prague.

Japonská anti-ageing esence NOVINKA

Eau de Ki je ikonou japonské značky Sankodo. Jedná se o vylepšenou verzi tzv. „opálové léčivé vody“, kterou společnost Sandoko uvedla na trh v roce 1926, tedy téměř před 100 lety.  Jde o fermentovanou esenci z bylin zrajících několik let za pomocí technologie, která se používá ke zrání tradičního saké. Esence je vysoce hydratační, rozjasňující, jemně exfoliuje.
Eau de Ki je důmyslnou synergickou směsí ingrediencí z 8 asijských rostlin (jujuba, ženšen, deštník, reishi, kořeny konvalinky, oddenek cnidium, čínská pivoňka a mandarinková kůra) a ze 4 rostlin typických pro západ (růže, rozmarýn, bříza bělokorá a lipová květ). Ki znamená energii, život, duchovní perspektivu, která odkazuje na „Ki“ jako na prvek, který má vliv na veškeré tvoření světa. Lze ji zakoupit ve velikosti 7ml za 290 Kč nebo 130ml za 3550 Kč na bioaura.cz.

Estonská konopná kosmetika NOVINKA

Mezinárodně oceňovaná značka LUMI je vhodná i pro tu nejcitlivější pleť. Přípravky jsou založeny na vlastnostech a schopnostech nerafinovaného konopného oleje v propojení s nejnovějšími vědeckými poznatky. Jakožto spin-off společnost nejvýznamnější estonské univerzity v Tartu si může dovolit ověřovat účinnost všech svých produktů a konzultovat jejich formulace s předními vědeckými elitami v oboru. Vedle čistoty původu surovin si LUMI u svých neparfemovaných produktů zakládá i na čerstvosti, udržitelnosti a lokálnosti složek. Mini sada umožnující důkladné otestování značky, obsahuje odličovací mléko Babyface (10ml), Hydratační čisticí mléko (10ml) a Obnovující hydratační krém Bio-klinik (10ml) – Cena sady je 500 Kč, a je dostupná ve variantě pro všechny typy pleti, extra pro problematickou a extra pro zralou. Koupíte také ZDE.
Z Estonska pochází také značky by mukk, kterou můžete otestovat stejně jako LUMI na listopadovém Green Beauty Marketu.

Z Marseille pro vaše ruce
Marseillské tekuté mýdlo s jemnou vůní bílého čaje a yuzu značky Fer à Cheval osloví ženy i muže. Tekuté mýdlo má velmi jemné složení, obsahuje kokosový olej, olej ze sladkých mandlí a glycerin. Olej ze sladkých mandlí, extrahovaný z mandlových jader, je bohatý na vitamín E a jednoduché nenasycené mastné kyseliny a vaše ruce pohladí a ochrání. Kokosový olej, který je získáván ze zralých kokosových ořechů, ruce vyživí a uzavře vlhkost uvnitř. 500 ml stojí 348 Kč a mýdlo využije celá rodina. Produkty této francouzské značky zakoupíte mimo jiné i ZDE.

Biodynamické sérum z rakouských vinic

Intenzivní pleťové sérum „Výběr ze zlatých hroznů“ dieNikolai (1500 Kč, 30 ml) obsahuje až 96 % složek jen z vinné révy, je tak jedním z nejlepších zdrojů antioxidantů pro vaši pleť. Funguje rychle a účinně, má jemnou zemulgovanou texturu, velmi rychle se vstřebává a důkladně vyživuje. Značka má k dispozici i miniaturu tohoto séra na vyzkoušení – dieNikolai má na všechny své produkty nejpřísnější bio certifikát demeter. Nakupovat můžete na GBM nebo ZDE.

Bio růže, levandule a heřmánek z Bulharska

Tři květové vody v bio kvalitě značky Alteya Organics nabízí blahodárné a aromaterapeutické účinky růže, levandule a heřmánku. Potřebnou hydrataci na celý den můžete dopřát své pleti, vlasům nebo hydroláty využít pro šetrnou aromaterapii třeba u miminek. 3x120ml stojí 735 Kč. Koupíte na GBM nebo ZDE.

Na SEVER za výjimečnými ekology

Severské země a Kanada jsou vyhlášené svým přístupem k životnímu prostředí a vztahem k přírodě. Na základě právě této inspirace můžete využít veškerých benefitů hygienických potřeb ze Švédska, Eco by NATY či jedinečné bezplastové péče o pleť a tuhé dekorativní kosmetiky OCEANLY kanadského pionýra ekologie, Attitude. Obojí zakoupíte na GBM nebo ZDE.

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé