Použijte kostku mýdla 15x jinak

Použijte kostku mýdla 15x jinak

Máte pocit, že kostka kvalitního přírodního mýdla je v moderní domácnosti přežitek? Dokážeme vám, že se mýlíte. Mýdlo zdá se být tou nejpotřebnější věcí na světě!

Ochrana proti hmyzu a jiným škůdcům

– Umístěním kostky mýdla v zahradě udržíte škůdce v patřičné vzdálenosti.
Rostliny také můžete postříkat na listech mýdlovou vodou, nijak jim to neškodí a opět je to chrání před okousáním škůdci.
– Chcete-li, aby do vašeho domu neproudili hmyzí přátelé, smíchejte mýdlo s vodou a nasprejujte obvod domu.
– Pomocí mýdlové kostky se můžete zbavit i svědění z hmyzího kousnutí, když jí navlhčenou potřete ono místo.
– Potřebujete-li nějakou oblast tzv. odblešit, připravte nádobu s mýdlovou vodou někam pod světlo, blechy do ní naskáčou a utopí se.

Okolo domu

– Když se vydáváte pracovat na zahradu, přejeďte nehty po kostce mýdla – to se usadí za nehty a nevnikne tam zemina a jiné nečistoty. Po skončení pak mýdlo lehce vymyjete.
– Namažte hřebíky, šrouby a pilové kotouče – díky mýdlu kov mnohem lépe proniká do dřeva, řezy jsou přesnější, zabráníte rozštípnutí dřeva při zatloukání či šroubování apod.
– Pokud máte pocit, že vaše plynové potrubí není v pořádku a plyn uniká, stačí potřít mýdlovou vodou a tam, kde se vytvoří bublinky, najít řešení. Stejným způsobem najdete únik vzduchu např. i u pneumatiky bicyklu apod.
– Jde-li vám špatně otáčet klíčem v zámku, jednoduše ho namydlete a je po problému. Podobně si můžete pomoci i při drhnutí šuplíku ve starodávné komodě nebo u špatně se otevírajících posuvných dveří – stačí namazat mechanismus mýdlem.

V domácnosti

– Místo křídy můžete při šití na označení lemu na tmavší látce použít suché světlé mýdlo.
– Když se vám zasekne rezavý zip, stačí ho potřít mýdlem a pak se zdrhovadlo rozchodí mnohem snadněji.
– Máte-li v oblibě ruční šití, vězte, že namydlená jehla projde snadněji textilií a vy se tolik nenadřete třeba s prošíváním silnějších látek.
– Ochrana proti mlžení brýlí v zimě –  namydlete každé sklo prsty, umyjte vodou a hadříkem vyleštěte.
– Použijte mýdlo klasicky jako vůni do skříně či šuplete – ochráníte oděvy před pachem zatuchliny a odpudíte nežádoucí hmyz. Kostka mýdla přes noc v botě, vyřeší i takto intenzivní problém.
– Stvořte z kostky mýdla mýdlový sliz na praní (voda + marseillské mýdlo + soda), vlastní tekuté mýdlo (mýdlo + voda + glycerin) nebo hydratační směs na holení (voda + mýdlo 1:1).

Některé zdroje tvrdí, že správně umístěné mýdlo zabrání jelenům, aby okusovali stromky a namazání těch pravých partií v dřevěné podlaze mýdlem, zabrání příšernému vrzání. Vyzkoušejte to, ať víme, jestli je to skutečně tak!

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé