Ta pravá krása je zelená…

Ta pravá krása je zelená…

Slyšíte to? Přírodní kosmetika už ťuká na dveře i těch nejtradičnějších parfumerií, značek a salonů. Zelená je dobrá a je v kurzu. Příroda je všude a plastová brčka mizí z povrchu zemského raketovou rychlostí. Až se zdá, že psát něco o přírodní kosmetice je nadbytečné. Přírodou teď přece všichni žijeme. Víme, jak na to a co je správně. Nebo ne?

Když odhlédneme od záchrany planety, tak na pulty obchodů vtrhla přírodní kosmetika v poslední době skutečně razantně. Pryč je doba, kdy přírodní péče byla doménou lesan a podivně alternativních bytostí, teď je to trendy a cool a kdo není aspoň trochu zelený, jako by nebyl. Bylo by dost bláhové se domnívat, že tento trend unikl velkým kosmetickým gigantům, které nás doteď oblažovali kosmetikou plnou ropy, agresivních konzervantů a jedovaté syntetické parfemace. Byznys je byznys. A to je právě ten důvod, proč je teď možná důležitější než dřív se o přírodní kosmetiku zajímat hlouběji!

Úcta v kosmetice
Přírodní kosmetika totiž není jen kosmetika vyrobená z přírodních surovin. To je ten naprostý základ a nutná podstata a ani ta často není splněna. Ale ta opravdová a ryzí přírodní kosmetika je založená především na respektu. Na jedné straně na respektu k člověku, k jeho zdraví a potřebám. Respektuje skutečné potřeby naší pokožky a nezraňuje ji ve jménu rychlé a pofidérní krásy. Na straně druhé je tu ale také respekt k přírodě. Vědomí odpovědnosti, která řeší víc než jen soupis ingrediencí. Máme odpovědnost za stopu, kterou v přírodě zanecháváme, ať už se jedná o způsob pěstování surovin, nakládání s odpady, řešení obalové techniky nebo uhlíkovou stopu. 

Ta skutečně PŘÍRODNÍ kosmetika hledá rovnováhu mezi oběma póly. Chce přinášet zákazníkům to nejlepší z rostlinné říše, ale zároveň chce tyto poklady zachovat i našim dětem a jejich dětem. Nehledí na rychlý zisk, ale na pomalou změnu zažitého paradigma. Přírodní kosmetika je “slow” v tom nejlepším slova smyslu a přiměje nás, abychom také zpomalili a zeptali se sami sebe, co ještě potřebujeme a bez čeho se už můžeme obejít.

Jak takovou kosmetiku v praxi poznáte? Nečekejte, že na ni narazíte na billboardech u dálnice. Bude to chtít trochu víc snahy. A zájmu a schopnosti číst mezi řádky. Hledáte kosmetiku, která má absolutně čisté složení. Bez maskovaných toxinů a rádoby neškodných chemikálií. Proto je potřeba orientovat se ve složení a vědět, čemu se vyhnout a jak poznat “trójského koně”. Hledáte tvůrce, který ví, co dělá a dělá to dobře. Protože ještě důležitější než vlastní ingredience jsou poměry mezi nimi a vyladěná receptura. Chcete zodpovědný přístup k získávání surovin a eco-friendly obaly… Je toho moc a ztrácíte se? Tak se přijďte najít na Green Beauty Market, pop-up event, který jako jediný v ČR již čtvrtý rok přináší jen to nejlepší a nejčistší, co se v přírodní kosmetice urodilo u nás i za hranicemi. Během jednoho příjemně stráveného dne, v Brně, Praze nebo Ostravě získáte informace a přehled, který byste jinak dlouze budovali. A jako bonus vyzkoušíte ty nejlepší produkty, potkáte jejich tvůrce nebo distributory a už nikdy nenaletíte na „zelený marketing“.

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé