Test růžových krémů

Test růžových krémů

Hned první leden roku 2014 byl ve znamení testování a recenzování. Tentokrát jsem usedla v kuchyni našich přátel v německém Halle a vzala si k sobě kamarádku Aničku, která mi 7 biokosmetických přípravků s vůní a příměsí růže pomohla ovonět a otestovat. Musím podotknout že Ani není velkým fanouškem růžové vůně a ani krémů tohoto typu, ačkoliv má velmi suchou, jemnou a napjatou pleť, pročež by zrovna krémy tohoto typu byly pro ni ideální. Já se svou smíšenou pokožkou růži sice miluju, ale na obličej mi nesedí ani z dálky deseti metrů, zato mě blaží v parfémech, koupelích a krémech na ruce.

Mořská sůl do koupele Lavera Divoká růže BIO
Zatímco mně se vůně této soli zdála až nepřirozeně chemická, Anně přišla jen a pouze intenzivní a má tříletá dcera ji ohodnotila ještě o něco kritičtěji než já sama. Pro mě to byla zkrátka sůl do koupele, ale Anička ji promnula a našla příměs oleje, což jsme si potvrdili v ingrediencích, skutečně je tam slunečnicový a jojobový a navíc i bambucké máslo. Na e-shopu www.organictime.cz je momentálně k dostání za 49 Kč/ 80 g, přesně tolik by za ní byla ochotna Ani zaplatit, já jsem byla střídmější, nabídla jsem 30 Kč a místo jedné vany bych si nálož šetřila nadvakrát.

Krém na ruce Dr. Hauschka
Je to neuvěřitelné, ale po celou dobu, co ho mám, což je více než rok, také po dobu testování, až do dnes, jsem byla přesvědčená, že je to krém růžový a růží přiznaný. Leč ouha, ani v ingrediencích o růžovém oleji nikde nic, a to pravděpodobně z důvodu toho, že jde jen o parfemaci, kterou výrobci ve většině neprozrazují. Nevím, jestli mě natolik zmátl vyhlášený růžový krém Dr. Hauschka, který používá i Julia Roberts, ale prostě jsem přesvědčená, že krapítek růže v tomhle skvělém krému na ruce bude – jen vám to nemohu zaručit, ač se budu poctivě pídit.
Z hlediska vůně, to není typicky růžová vůně, ale je výrazně antistresová, což růže umí. Krém se výborně vstřebává, to je pro mě vlastnost krému na ruce nejdůležitější, potřebuju hned psát na počítači, napít se ze sklenice nebo obléknout dítě a ne čekat, až to mastný zmizí, zatímco pro suchorukou Annu to prostě nebylo dost.
Protože já ten krém miluji, ocenila jsem ho hnedle na 500 Kč, kdežto Ani za něj nabídla 9 euro, kolik cca stojí na nějakých e-shopech po malé slevě – Anna má však narozdíl ode mě vystudovanou ekonomii a i když bio nesleduje tak, jako já, je tak nějak více nohama na zemi.
U nás ho seženeta na e-shopu www.yinyang.cz za 304 Kč.
Hodně jsme diskutovaly nad balením. Já kovové tuby zbožňuju, i když se mi občas polámou a obsah se vyplácá do kabelky. Jenže z takové tubičky mám šanci vytlačit úplně všechno do poslední „mrtě“, kdežto u plastu často bojuju se zbytky v nedohlednu. Anna oproti mně touží po zaklapávacím uzávěru, a tak krém nakoupí kdekoliv, hlavně když se tuba nevyplácá do kabelky, krém příjemně voní, je hodně mastný a má praktické zavírání. Já to vidím jinak – klidně budu šroubovat víčko na tubu, pro mě hraje prim vůně, ekologické balení a obsah, a nakonec i funkce. Dobrý krém na ruce v rukou matky navíc poslouží i na obličej dítěte či na jeho jiné části, což tento krém splňuje dokonale, bez osypků.
Počkáme tedy, co nám řekne výrobce  a pokud tam trocha růže je, tak jupijou, mám dobrý nos.

Regenerační krém Růže/Granátové jablko Primavera
Malinký vzorek s poměrně hutným krémem nás obě zaujal svou vůní – texturu si můžete prohlédnout na úvodním obrázku, je to ta nitka ve spodní části. Granátové jablko jakoby osvěžilo a zesládlo hutnost a těžkopádnost růže, která vás nutí usednout a zůstat v opojení.
Pro nás obě však byla jeho textura dost mastná – osmadvacetiletá Anna by ho klidně použila na noc pro svou suchou tenounkou pleť, já bych se veškeré radosti s ním asi vzdala.
Důležité je, že i přes svou hutnost se úžasně vstřebává do pokožky, což u biokrémů bez PEG látek bývá problém, že se krém „vcucává“ pomaleji.
Neodhadovaly jsme cenu, ale za 30ml balení v plastové jednoduché tubě bych dala max. 600 Kč, jenže na e-shopu www.primavera-bio.cz stojí bohužel téměř 1000 Kč. Tato částka a vůbec i kvalita produktů zařazuje Primaveru mezi luxusní kosmetiku a já sama na ní nedám dopustit, balení tomu luxusu však narozdíl například od Dr.Hauschky neodpovídá – anebo byste dali tisícovku za krém v plastové rubičce se šroubovacím uzávěrem, u kterého lze bez okolků doporučit obsah?

Vyhlazující hydratační krém Divoká růže Weleda
Už texturou dostává krém od Weledy svému názvu, protože je velmi tekutý, oproti Primaveře a Logoně až vodový. Výrobce ho doporučuje jako denní i noční verzi pro normální pleť se sklonem k nadměrné produkci tuku, což jen potvrzuje fakt, že Anně s pletí suchou až přecitlivělou se po jeho použití vytvořil na obličeji lišej.
Já mám naopak v hlavě zafixováno, že růžové krémy jsou na pokožku suchou a zralou, a tak by mě ani nenapadlo po Weledě sáhnout, i když bych v tomhle případě klidně mohla.
Obě jsme měly problém s tím, že oproti Logoně i Primaveře se krém špatně vstřebával do pokožky. Vůně divoké růže běžně růžová, pro mě poměrně intenzivní, pro Annu zcela v pořádku.
Cena 30ml tubičky je na e-shopu www.weleda.cz 439 Kč, což je velmi dobrá zpráva pro biokosmetiku.

Denní krém BIO Růže pro suchou pleť Logona
Jelikož jsme nezkoušely fenomenální růžový krém Dr.Hauschka, na celé čáře pro nás mezi obličejovými růžovými krémy vyhrála Logona.
Co tato značka s 35letou tradicí skutečně umí, je jemná nearomatická parfemace, která je příjemná i milovníkům syntetických vzdušných vůní, kteří se od biokosmetiky občas nechají odradit právě silou klasické parfemace. Obě jsme se shodly na tom, že nám krém připomíná něco od našich babiček právě s příměsí růže – parfemace je však velmi moderní a vpodstatě neutrální jen s růžovým nádechem.
Celkově jsme byly nadšené s příjemně krémové konzistence a dobrého vstřebávání – test citlivosti proběhl na mé dceři a dopadlo to báječně, snese jej i extra sensitivní a tenká pleť. Anička si jej zabrala pro sebe a díky Logoně v plastové tubičce vlastně vzala na milost růžovou vůni, protože tenhle krém je přesně pro ni. Nakoupíte za 467 Kč na www.biobeauty.cz.

Vyživující oční krém BIO divoká růže a BIO zelený čaj Lavera
Posledním příspěvkem do našeho růžového testování je oční krém od Lavery, který já se svýma citlivýma očima občas používám – nenanáším ho přímo k očím, pak zkrátka cítím nějaký kontakt, ale pokud ho poctivě nanesu okolo, nemám nejmenší problém, což se mi stává zřídka.
Podle českého distributora vyhlazuje drobné vrásky, ošetřuje stopy únavy a napětí – já jsem ocenila jeho chladivý efekt a příjemnou texturu, jen trochu hůře se do očního okolí vstřebával, takže to chce trochu času před nanesením make-upu.
Zelený čaj je energizující a textura intenzivně hydratační, navíc za příznivou cenu 349 Kč za 15ml – s praktickým hubičkovým aplikátorem na plastové tubičce, který vám toho dá jen malinko. Nakupujte na www.organictime.cz.

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé