Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Řekněte nám prosím, jak to všechno začalo, jak jste vůbec přišla na to založit značku Gift Wellness a zvolit právě produkty ženské intimní hygieny?

Byla jsem v Pákistánu a inaugurovala jsem žačky ve škole pro osiřelé a potřebné dívky, školu jsme postavili na památku mé dcery. Jmenuje se Halimah School of Excellence a více než 400 studentek ji prostě zbožňuje. Mnohé z těch dívek se staly obětí ničivého zemětřesení v Kašmíru pár let zpátky. Tahle škola byla prvním velkým projektem naší charity. Halimah Trust je charitativní organizace, kterou jsem založila poté, co byla má dcera Halimah unesena a zavražděna v listopadu 2007 psychicky narušeným mužem. Zrovna začala studovat Mezinárodní vztahy a rozvoj třetího světa na univerzitě v Nottinghamu. Po té, co se to stalo, založili jsme Trust, abychom dělali práci, kterou si ona přála naplnit svůj život.
Takže jsme právě otevřeli tu školu. Byla se mnou moje maminka, když jsme navštívily čínského bylinkáře poblíž Islamábádu, který dal mé matce nějaký pás, aby ho nosila. Tento pás obsahoval materiál vyrobený z minerálu zvaného turmalín. Opravdu jí to pomohlo s krevním oběhem, vyrovnáním hormonální hladiny a začala lépe spát.
V té době jsem zrovna aktivně hledala produkt, který bych mohla přinést na trh. Něco, co přinese pasivní příjem pro charitu a dovolí mi obchodně fungovat a zajišťovat peníze pro potřebné v jednom. Protože jsem v té době byla hodně v kontaktu s holčičkami v pákistánské škole, přišlo mi na mysl, že by to mělo být něco, co bude dobré pro ně a pro ženy obecně.
Tenhle minerál a jeho využití mě naprosto fascinovalo, a když jsem se vrátila do Británie, začal můj průzkum. Jedna indicie vedla ke druhé, postupně jsem otevírala dveře, které vedly k výsledným produktům. O rok a půl později se zrodila produktová řada značky Gift Wellness.

Ve zkratce, co je tak unikátní na turmalínové vrstvě ve vložkách Gift Pads?

Během svého hledání jsem zjistila, že vědecké využití polodrahokamu turmalínu bylo objeveno v NASA – takže je to v podstatě vesmírná technologie. Materiál z turmalínu používali ve skafandrech astronautů, aby pomohl regulovat jejich tělesnou teplotu, krevní oběh a funkci hormonů. Plus samozřejmě přírodní antibakteriální účinky minerálu brání zápachu a infekci. Po této zkušenosti z NASA byl turmalín aplikován v mnoha produktech, jako jsou jednotky filtrující vzduch v letadlech a kancelářských blocích, aby byly zabity viry a nešířily se do klimatizace. Lidé, kteří mají problémy s krevním oběhem, mohou využít matrací s turmalínem; sportovci s problémy s klouby využívají náramků vylučujících negativní ionty atd.
Když jsem viděla všechny ty možnosti, měla jsem pocit, že to je vážně něco. Ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jedni z nejlepších vědců zkoušejí využít turmalínu v toaletních potřebách, kosmetice a hygienických potřebách, všechno do sebe zapadlo a produktová řada Gift začala vznikat.
Ještě před pár lety bylo použití turmalínu k takovýmto účelům pouhá teorie, ale čím víc žen produkty s turmalínem vyzkoušelo, tím silnější byly důkazy, že to vážně funguje. Skutečně každý den dostáváme ohlasy od zákaznic s endometriózou, migrénou či problémy s plodností, které pozitivní účinky vložek Gift Pads cítí. Nedávno jsem byla dokonce pozvána jako přednášející na každoroční konferenci Irské asociace pro léčbu endometriózy, kde byly naše produkty oficiálně doporučeny.

Proč jim říkáte GIFT (v překladu z angličtiny dárek)?

Protože to je dárek pro ženy, které mají problémy během menstruace a které už mají skutečně po krk používání produktů, které jim průběh periody neusnadňují, spíš právě naopak… A také je to dárek pro ženy, které podporuje naše charita. Ženy bez domova, prchající z válečných oblastí před útlakem a násilím – podporujeme organizace, od kterých je dostanou jako dárek.

Co si myslí váš manžel o tomto obchodním nápadu?

Věřte nebo ne, Ash se stal expertem na vložky Gift Pads a bez okolků s vámi bude mluvit o tom, jaké problémy způsobují konvenční vložky a proč jsou Gift Pads lepší. To není špatné na obyčejného chlapa asijského původu, co?! Ženy přímo milují, když jim vysvětluje, jak produkty fungují, a říká všem mužským protějškům, kteří se právě nacházejí v okolí, jak to pomůže i jim. Nelíbilo by se i vám, kdyby váš muž byl přeborníkem na vaše ženské potíže?

V současnosti jsou produkty ve více než 1000 obchodech po celé Velké Británii a jsou distribuovány v několika dalších evropských zemích. Co bude dál?

Připravujeme širší portfolio produktů, jako jsou například extra velké vložky, inkontinenční vložky, poporodní vložky a tampony. Také testujeme organický intimní gel, který snad bude dostupný již v roce 2016. Potom přejdeme k plenkám a vlhčeným ubrouskům. Pořád pro svou značku hledám nové příležitosti.

Mnoho podniků nejprve vznikne a prosadí se a až posléze pomýšlí na charitu, vy jste ji měla v popředí od počátku. Jak váš obchod roste, je pro vás charita stále tak důležitá?

Charitativní činnost přímo v místech problémů je pro mě nejen důležitá, ale je to primární podmínka, která byznys vyvíjí, pokud jej přímo nevede. Dostáváme stále více upozornění na porušování práv žen, které přímo směřují k ženským reprodukčním orgánům
V některých zemích, je dívkám při dosažení první menstruace zabráněno chodit do školy a často je ještě malé děvče provdáno jako dětská nevěsta. Uprchlické tábory v zemích jako je Sýrie jsou plné nevinných žen a dívek, které nesou na svých bedrech tuhle obrovskou krizi. Zneužívání žen a dívek na těchto místech je velmi dobře zdokumentováno, ale jen velmi málo se toho děje, aby se tomuto chování zabránilo. Jedním z obrovských problémů, kterému v uprchlických táborech čelí, je problém se ženskou hygienou. Četla jsem o tom, že jsou ženy situací nuceny trhat oblečení na kusy a používat tyto hadry jako vložky, což mě přimělo k rozhodnutí ženám v uprchlických táborech hygienické potřeby dodat. Své dary věnujeme i jinými směry, například ženám zasaženým katastrofou v Nepálu, ženám bez domova nebo potravinovým bankám v Británii. V podstatě všude tam, kde ženy trpí nějakým neštěstím a nemají přístup k hygienickým potřebám, se snažíme být my. Už jsme darovali přes 90 000 balíčků vložek. Vypadá to jako hodně, ale řešení jsme nabídli jen na povrchu, navíc ty problémy bohužel pokračují a prohlubují se.
Stvořili jsme pár kampaní na bázi „kup 1, daruj 1“ ( buy 1 gift 1), během kterých za každý balíček, který prodáme, darujeme balíček ženám v krizových oblastech. Byla bych ráda, aby se to časem stalo hlavní strategií našeho prodeje. Doufám, že ženy dnes za své těžce vydělané peníze už očekávají víc. Chtějí vědět, že používají něco, co jim neškodí a naopak prospívá a že společnost, která za produktem stojí, není jen automatem na velké zisky.

Co vás na této práci nejvíce těší?

Nejvíc mě baví ti báječní lidé, které díky této práci poznávám. Líbí se mi kontakt tváří v tvář se zákaznicemi na veletrzích – skutečnými ženami, které mi říkají, jak jim ten produkt svědčí a prospívá jejich zdraví. To je skutečně naplňující. Stejně tak se těším ze setkávání se svými distributory a obchodními partnery, kteří jsou do jednoho skvělí. Myslím že, tím, jak přemýšlím, přitahuju lidi, kteří jsou ochotni udělat cokoliv pro to, aby to klaplo.
V osobních sférách se neskutečně těším z čerstvé role babičky, vlilo mi to novou krev do žil, cítím se o dvacet let mladší.

text: 11/2015 by Sandra J. Millbank, foto: archov Gift Wellness Ltd.

Podobné články

Ed. Pics

Zakladatelka značky Gift Wellness Zareen Roohi Ahmed

Pokud jste typem člověka, který vždy hledá zdravější alternativy, pak jste jistě zaregistrovali stylové krabičky dámských antibakteriálních vložek Gift Pads. I vy můžete prospívat díky úžasným benefitům bylinné minerální vrstvy v každé z nich – jejich luxusní a udržitelně koncipovaný komfort vám zajistí pohodu i ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete, během vaší periody.

Zobrazit celé
Růžovou stužkou proti rakovině, aneb PINKWASHING

Po přečtení knihy Doba jedová 3 jsem tohle téma nemohla nechat bez povšimnutí. Moje rodina je rakovinou prolezlá a tuto diagnózu slyším ze všech stran – proto jsem se rozhodla napsat jakýsi výcuc z jednoho zdroje (z jedné kapitoly výše zmíněné knihy) a pomoci vám prohlédnout.

Zobrazit celé